Rethymno - Kreta - Grecja.

Dodano:

W ramach projektu Erasmus+ "Look in the future" kolejna 20-stoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wróciła z praktyk zawodowych organizowanych przez European Center In Training For Employment (ECTE) w miejscowości Rethymno na greckiej wyspie Kreta. Jest to już czwarta grupa młodzieży biorąca udział w tym projekcie.
Uczniowie przez pierwsze 3 trzy tygodnie kwietnia odbywali praktyki w greckich firmach i instytucjach zdobywając nowe umiejętności zawodowe min. w zakresie automatyki, instalacji elektrycznych, sieci komputerowych oraz programowania. Na praktykach uczniowie porozumiewali się głównie w języku angielskim, ale także nauczyli się podstaw języka greckiego. Zdobyli cenne doświadczenia zawodowe i językowe oraz poznawali bogatą kulturę i historię Grecji. Upowszechniali wiedzę o naszej szkole, regionie i kraju. Zostali wysoko ocenieni przez greckich trenerów i koordynatorów. Ważnym rezultatem praktyk są certyfikaty i dokumenty Europass Mobility uznawane przez pracodawców w całej Europie.
W praktykach brali udział uczniowie: Marek Rusinek, Maciej Lampart, Krzysztof Mazur, Krzysztof Mazurkiewicz, Robert Rzepka, Kamil Tobiasz, Karol Rogowski, Marek Jachyra, Michał Widelak, Mateusz Sączawa, Michał Szafran, Jakub Stanisławczyk, Tomasz Kotwa, Marcin Grzebyk, Kamil Bęben, Adrian Anioł, Miłosz Pizło, Norbert Dynda, Przemysław Szpindor, Konrad Rzeszutek. Koordynatorami praktyk i opiekunami młodzieży są nauczyciele naszej szkoły: mgr inż. Stanisław Augustyn, mgr Dorota Rybińska, mgr inż. Zbigniew Niedbała, mgr Agnieszka Gonet oraz mgr inż. Maciej Pieprzycki.

Oficjalna strona projektu: Rethymno-Kreta-Grecja