Praktyki zagraniczne na Malcie!

Dodano:

Od 28 września do 18 października 2018 roku, grupa 16 uczniów z profili elektronicznych oraz informatycznych z naszej szkoły odbywa praktyki zawodowe na Malcie, które są realizowane w ramach projektu Erasmus+ ,,Dobry wybór – praktyki europejskie”. Uczestnikami praktyk są: Grzegorz Błaszczak, Paweł Chudzik, Mateusz Cieszyński, Patryk Dragan, Karolina Furtak, Daria Głąb, Maciej Grata, Patryk Hachamowski, Jakub Jacek, Jakub Orchowski, Radosław Radecki, Krzysztof Rak, Konrad Stolarz, Michał Wojewoda, Grzegorz Wójcik oraz Krzysztof Ziobro.

Grupa naszych uczniów jest zakwaterowana bardzo blisko wybrzeża, w centrum miasta St.Julians, znajdującego się na wschód od stolicy Malty – Vallety. W poszczególnych  firmach uczniowie zajmują się m.in serwisem urządzeń komputerowych i elektronicznych, testowaniem, kontrolą maszyn przemysłowych, tworzeniem i zarządzaniem sieciami informatycznymi, bazami danych oraz tworzeniem animacji i grafiki komputerowej. Dzięki wysokim standardom pracy, nasi uczniowie pod opieką swoich opiekunów zdobywają doświadczenie zawodowe również doskonaląc swoją znajomość języka angielskiego. Każdy z uczniów musi samodzielnie dojeżdżać na miejsce praktyki, która trwa po 8 godzin dziennie.

Wyjazd ten jest wspaniałą okazją do poznania obszernej kultury i historii Malty oraz przyjrzeniu się codziennemu życiu mieszkańców tej malowniczej wyspy.

Projekt „Dobry wybór – praktyki europejskie” realizowany w ramach programu Erasmus+ umożliwił 16 uczniom Zespołu Szkół Elektroniczych na odbycie praktyki zawodowej z informatyki i elektroniki na Malcie. Uczniowie nabierali doświadczenia zawodowego oraz udoskonalali swoją znajomość jezyka angielskiego. Cała grupa mieszkała w St.Julians skąd samodzielnie dojeżdżali do miejsc swoich praktyk. Firmy takie jak Tech Zone, Digitalzone, Scan, w których uczniowie serwisowali, konserwowali oraz naprawiali urządzenia komputerowe oraz elektroncizne, SG Solutions Limited  gdzie serwisowali urzadzenia Apple oraz zajmowali się ochroną danch, FreeHour - Student App, który umożliwił tworzenie grafiki oraz animacji,  De La Rue Currency and Security Print Ltd jedna z największych firm drukujących papiery wartościowe gdzie uczniowie poznawali procesy produkcyjne. Umiejętności zdobyte w tych firmach pomogą uczniom odnaleźć się na rynku pracy w kraju jak i za granicą. Praktyka była idealną okazją do odwiedzenia zabytków, punktów widowiskowych oraz poznania miejscowej kultury. Uczniowie odwiedzili takie miejsca jak stolica Malty Valetta, Blue Grotto gdzie podziwiali piękne widoki rozchodzące się z klifów, Błekitną Lagunę na Comino oraz wyspę Gozo. Nad całością projektu czuwali koordynatorzy projektu mgr inż. Stanisław Augustyn, mgr Beata Bieńko, mgr Elżbieta Czech, mgr inż. Zbigniew Niedbała oraz mgr inż. Maciej Pieprzycki. Praktyka ta z pewnością zostanie w pamięci na długo każdemu z jej uczestników