Wycieczka klas 2b i 2c do Wrocławia

Dodano:

W dniach 5 – 6 października 2023 roku klasy 2b i 2c wraz z opiekunami: Panią Iwoną Dyderską, Panią Moniką Jaszek i Panem Arturem Kiecem pojechały na wycieczkę do Wrocławia. W pierwszy dzień udali się do Wrocławia – miasta mostów. Przewodnik zapoznał ich z bogatą i piękną historią miasta. Zwiedzili między innymi rynek, na którym znajdują się liczne kamieniczki, Ostrów Tumski, Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, przeszli licznymi uliczkami i mostami Wrocławia.

Następnie przejechali do ZOO Wrocław, które posiada największą liczbę zwierząt i gatunków w Polsce. Niewątpliwie największą atrakcją zoo było Afrykarium, gdzie można było poczuć prawdziwy tropikalny klimat i zobaczyć mnóstwo unikatowych gatunków zwierząt oraz przejść przez podwodny tunel podziwiając przepływające obok rekiny, płaszczki, żółwie i wiele innych ryb. W drodze do autokaru uczniowie zatrzymali się na krótki pokaz Wrocławskiej Fontanny multimedialnej, otoczonej pergolą przy Hali Stulecia.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki o Wodzie – Hydropolis. To miejsce, w którym różne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych fascynujących perspektyw. Potem uczestnicy wycieczki udali się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Następnego dnia po śniadaniu klasy przejechały w Góry Stołowe, w których wraz z przewodnikiem udali się w przepiękną i pełna wrażeń wędrówkę wśród skał na Szczeliniec Wielki. Po zejściu przejechali na obiad i udali się w drogę powrotną do Rzeszowa.