Praktyki w ramach programu ERASMUS+ w Hiszpanii

Dodano:

Uczniowie naszej szkoły Maksymilian Wrona, Jakub Nosek oraz Mikołaj Mazurek w dniach 5-18.05.2024 przebywają na praktykach zawodowych w ramach programu ERASMUS+ w porozumieniu z konsorcjum EDU-IT. Podczas tego pobytu poznają kulturę Hiszpańską, szlifują język angielski, zdobywają nowe doświadczenia oraz odbywają praktyki zgodnie z ich kierunkiem kształcenia. Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce do Soto de la Marina, skąd mieli możliwość obejrzenia Zatoki Biskajskiej na Oceanie Atlantyckim. W ostatnim dniu praktyk grupa przewiduje także zwiedzanie stolicy Hiszpanii-Madrytu.

Uczeń Maksymilian Wrona i Jakub Nosek jako technik informatyk odbyli praktyki w zakresie, montażu i demontażu komponentów komputera stacjonarnego i laptopów. Programowania jak i projektowania stron internetowych za pomocą języka html, a także kaskadowego arkusza stylów css, zasad cyberbezpieczeństwa i pracy na Windows Server oraz Linux Server.

Uczeń Mikołaj Mazurek jako technik automatyk na praktykach zajmował się tworzeniem oraz eksploatacją Układów Automatyki, a także programowaniem sterowników PLC. Jednym z jego głównych zadań było zabezpieczenie ramienia robota przed za dużym wychyleniem poprzez zmiany w programie na komputerze. Następnym zadaniem było stworzenie drzwi do szafy automatycznej poprzez umieszczenie na jej froncie przycisków oraz lampek sygnalizacyjnych. Ostatnim z jego głównych zadań było stworzenie prostego sterowania do silnika trójfazowego za pomocą falownika.