Zespół szkół elektronicznych
w Rzeszowie, ul. Hetmańska 120
przeglądasz
SAMORZĄD SZKOLNY
W szkole działa samorząd uczniowski, który poprzez swoich przedstawicieli tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Samorząd uczniowski może przedstawić radzie pedagogicznej lub dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:
prawo do zapoznawania się z celami i programami nauczania oraz stawianymi wymaganiami,
prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu,
prawo do organizacji życia szkolnego umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym, a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań,
prawo do organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej, zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, ale w porozumieniu z dyrektorem,
prawo do wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna Samorządu Uczniowskiego,
prawo do wyrażania opinii lub obrony ucznia, któremu grozi kara lub usunięcie ze szkoły,
prawo do wyrażania opinii w przypadku zaistnienia sporu między uczniami lub między nauczycielem, a uczniem.
Do obowiązków samorządu należy:
organizacja i prowadzenie imprez szkolnych wynikających ze statutu szkoły,
organizacja i uczestnictwo w imprezach okolicznościowych (Dzień Nauczyciela, Dzień Matki, święta państwowe itp.,
przygotowanie do życia w demokratycznym społeczeństwie, rozwijanie samorządności, demokracji i współodpowiedzialności młodzieży za szkołę,
organizowanie czasu wolnego uczniów,
współpraca z organizacjami pozaszkolnymi i stowarzyszeniami działającymi na rzecz młodzieży i edukacji,
dokumentowanie wydarzeń z życia szkoły.
Ponadto samorząd organizuje i przeprowadza zbiórki charytatywne na różne cele.
Poniżej przedstawiamy skład Samorządu Szkolnego oraz członków poszczególnych sekcji w roku szkolnym 2020/21:
Skład Samorządu | Pełniona funkcja |
---|---|
Kamil Lech kl. 3c | przewodniczący szkoły |
Patryk Bryś kl. 2i | zastępca przewodniczącego |
Sekcja sportowa | Pełniona funkcja |
Wojciech Wiercioch kl. 4h | przewodniczący sekcji |
Jakub Burz kl. 4h | członek sekcji |
Jaworski Jakub kl. 3c | członek sekcji |
Michał skowron kl. 4h | członek sekcji |
Natalia Siuba kl. 2bg | członek sekcji |
Dominik Bielecki kl. 2bg | członek sekcji |
Sekcja kulturalno-rozrywkowa | Pełniona funkcja |
Daria Głąb kl. 4j | przewodniczący sekcji |
Natalia Cebula kl. 4g | członek sekcji |
Ewa Świerk kl. 3h | członek sekcji |
Emilia Golenia kl. 3h | członek sekcji |
Martyna Szypuła kl. 3h | członek sekcji |
Jakub Rogowski kl. 3h | członek sekcji |
Mateusz Kołodziej kl.3h | członek sekcji |
Filip Faluszczak kl. 3a | członek sekcji |
Zespół charytatywny | Pełniona funkcja |
Sebastian Szeliga kl. 4d | przewodniczący sekcji |
Weronika Sagan kl. 4j | członek sekcji |
Małgorzata Madeja kl. 4j | członek sekcji |
Sekcja informacyjna | Pełniona funkcja |
Małgorzata Rogala kl. 4a | przewodniczący sekcji |
Marcin Górka kl. 4a | członek sekcji |
Julia Ząbek kl. 4g | członek sekcji |
Martyna Urbaniak kl. 4g | członek sekcji |
Poczet Sztandarowy | Pełniona funkcja |
Mateusz Bobrowski kl. 4d | członek pocztu |
Maciej Szejnar kl. 4d | członek pocztu |
Wojciech Niemiec kl. 4d | członek pocztu |
Piotr Sawicki kl. 4d | członek pocztu |