Praktyki zawodowe w Lizbonie!

Dodano:

Od 12 lutego 2018 roku 20 uczniów naszej szkoły odbywa 3-tygodniowe praktyki zawodowe z elektroniki i informatyki w ośrodku szkoleniowym CINEL. Praktyki realizowane są w ramach projektu PO WER VET na zasadach Erasmus+: "Doświadczenia zawodowe drogą do sukcesu".

Polska grupa jest zakwaterowana w centralnej części Lizbony – stolicy Portugalii.  Uczniowie samodzielnie dojeżdżają do miejsc praktyk. Zdobywają tam doświadczenie zawodowe pod kierunkiem portugalskich opiekunów praktyk, doskonaląc jednocześnie znajomość języka angielskiego i poznając podstawy języka portugalskiego. Uczniowie w ośrodku szkoleniowym CINEL zajmują się m.in. badaniem w praktyce praw elektrycznych i elektronicznych, nauką z zakresu automatyki i telekomunikacji, serwisem urządzeń komputerowych, tworzeniem stron i aplikacji internetowy w językach HTML oraz CSS.

Pobyt na zagranicznym stażu jest okazją do poznania życia codziennego w Portugalii oraz bogatej kultury i historii tego kraju położonego w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego.

Oficjalna strona projektu: Lizbona-Portugalia