Wycieczka tematyczna do Warszawy

Dodano:

W dniach 5-6.02.2020 uczniowie klas 1as, 1hs, 2i, 2g oraz 4a brali udział w wycieczce tematycznej do Warszawy. Pierwszy dzień pobytu w stolicy związany był głównie z udziałem uczestników wycieczki w warsztatach teletechnicznych "poznaj swojego pracodawcę", które to odbyły się w centrum EXPO podczas XVIII Targów Elektrotechnika. Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnego rodzaju zajęciach,  dzięki którym otrzymali świadectwa ukończenia warsztatów edukacyjnych w zakresie kabli koncentrycznych, wieloparowych i światłowodowych wraz z pomiarami. Brali udział w różnych konkursach, gdzie zdobywali nagrody oraz mieli możliwość zwiedzania stoisk prezentowanych podczas targów.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Uczestnicy wycieczki mogli poznać historię pałacu, zapoznać się z funkcją poszczególnych pomieszczeń obiektu.  

Zwiedzanie Warszawy wraz przewodnikiem to następna część wyjazdu. Uczniowie poznali historię Stolicy, obejrzeli najciekawsze miejsca stolicy a wieczorem odbył się spacer po Łazienkach Warszawskich. Drugi dzień pobytu uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zwiedzania  Stadionu Narodowego.

Kolejna część to zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam chłopcy mogli zapoznać się z historią Powstania oraz jego przebiegiem. Aranżacja wnętrz i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyły zwiedzającym powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa, po której oprowadzani byliśmy przez przewodnika, przedstawia chronologię powstańczych wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne.

Ostatni etap pobytu to zwiedzanie Planetarium. Można  było tu w ciszy i spokoju usiąść i posłuchać o gwiazdach i planetach. Miało się wrażenie dryfowania w przestworzach i obserwowania galaktyki z kabiny statku kosmicznego.

Opiekę nad uczniami pełniły Pani Wioletta Kulczyńska i Pani Monika Różak.