Wycieczka szkolna - Przemyśl-Krasiczyn

Dodano:

Dnia 17 Października odbyła się wycieczka szkolna do Przemyśla i Krasiczyna, w której uczestniczyli uczniowie klasy 2a oraz klasy 2c wraz z opiekunami. Podróż na miejsce była jak zwykle fascynująca i zabawna. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni, nie wspominając o nauczycielach którzy po powrocie tryskali radością i entuzjazmem.
Pierwszym celem naszej wspaniałej wycieczki były forty przemyskie. Zwiedziliśmy Fort I, który znajdował się w odległości około 100 metrów od granicy polsko-ukraińskiej. Po zwiedzeniu fortów zeszliśmy z góry przez las do zamku Kazimierzowskiego. Należy on do najbardziej znanych zabytków miasta, a znajduje się na Wzgórzu Zamkowym o powierzchni 1 ha, które wznosi się na wysokość 270 m npm. Wzgórze to wzięło swą nazwę od wzniesionego tutaj po roku 1340, za panowania Kazimierza Wielkiego, murowanego zamku w stylu gotyckim, z którego zachowała się do dzisiaj jedynie ostrołukowa brama wjazdowa.
Ostatnim obiektem do zwiedzania był zamek w Krasiczynie.Najpierw zjedliśmy "ucztę rycerską". Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina.